Навіны

Затрыманні 18 кастрычніка па ўсёй Беларусі. Спіс

18 кастрычніка ў Мінску і іншых гарадах Беларусі праходзіць нядзельны Партызанскі марш. Праваабарончы цэнтр "Вясна" збірае інфармацыю пра затрыманых па ўсёй Беларусі 18 кастрычніка. Спісы абнаўляюцца і дапаўняюцца.

Калі вас ці вашых блізкіх затрымалі, паведамляйце нам праз тэлеграм-бот @viasna_bot ці на гарачую лінію:

  • +375 44 734 45 51
  • +375 29 835 94 49

  • +375 17 377 55 40

  • Тэлеграм @ViasnaSOS, @SOSViasna

Як паведамляе светлагорская праваабаронца "Вясны" Алена Маслюкова, каля 13 гадзін у Светлагорску супрацоўнікі міліцыі затрымалі людзей, якія выйшлі на акцыю. Пазней затрымалі і саму праваабаронцу. Па папярэдняй інфармацыі, Алену Маслюкову даставілі ў мясцовы РАУС ў якасці сведкі.

 
Список задержанных "Весны" : 18 октября 2020 года
 
ФИО задержанного/задержанной
Город Где находится/находился Комментарии
2
Абрамчук Максим Сергеевич Минск
Задержан на Партизанском проспекте, доставлен в Партизанское РУВД
 
3
Адаськов Дмитрий Минск Доставлен во Фрунзенское РУВД  
4
Адаськов Дмитрий Сергеевич Минск Доставлен во Фрунзенское РУВД  
5
Аладьев Александр Александрович Минск Доставлен на Окрестина  
6
Алексеев Алексей Владимирович Жодино    
7
Алексейко Александр Светлогорск Задержан на акции  
8
Амилькович Александр Александрович
Минск Задержан на улице Тростенецкой  
9
Амосович Мария Минск    
10
Андреев Андрей Андреевич Минск Доставлен в Октябрьское РУВД  
11
Анисимов Андрей Минск Из Московского РУВД повезли в Жодино  
12
Баранов Владимир Михайлович Минск Доставлен в Октябрьское РУВД  
13
Баранов Дмитрий Александрович Минск ЦИП Окрестина  
14
Беляцкая Наталья Викторовна Жодино Отпущена до суда  
15
Бирюк Мартин Леонидович Минск ЦИП Окрестина  
16
Болтуть Татьяна Николаевна Минск    
17
Борушко Виктор Евгеньевич Минск Задержан на Партизанском проспекте  
18
Ботникова Минск Ленинское РУВД, отпущена Несовершеннолетняя
19
Бровко Виталий Анатольевич Минск Партизанское РУВД Минска  
20
Бродик Илья Леонидович Минск Из Московского РУВД повезли в Жодино  
21
Бруй Александр Юрьевич Минск
Задержан на Притыцкого около 21:00, находится во Фрунзенском РУВД
 
22
Будник Владимир Михайлович Минск
Задержан около Червенского рынка, ЦИП Окрестина
 
23
Букатая Надежда Александровна Минск ЦИП Окрестина  
24
Букатый Павел Александрович Минск ЦИП Окрестина  
25
Булынко Александр Георгиевич Минск Доставлен в Октябрьское РУВД  
26
Булье Илья Леонидович Минск
Задержан в Green City на Притыцкого, Фрунзенское РУВД
 
27
Бурда Андрей Минск
Из Ленинского РУВД доставлен в ЦИП на Окрестина
 
28
Бурдо Олег Леонидович Минск
Задержан на остановке "Кулешова", ЦИП Окрестина
 
29
Бусев Алексей Иванович Минск Доставлен в Октябрьское РУВД  
30
Василевская Виктория Юрьевна Брест Ленинский РОВД Бреста  
31
Витковская Людмила Альбиновна Минск    
32
Волосач Александр Андреевич Минск    
33
Волосач Андрей Тимофеевич Минск    
34
Высоцкая Любовь Минск Отпущена из Ленинского РУВД Несовершеннолетняя
35
Вязовский Артём Минск    
36
Галиновский Дмитрий Валентинович
Минск Повезли в Жодино  
37
Гаргун Виктор Иванович Минск
Задержан напротив велозавода ОМОНом, ЦИП Окрестина
 
38
Гаргун Иван Иванович Минск
Задержан напротив велозавода ОМОНом, ЦИП Окрестина
 
39
Гарный Алексей Минск
Задержан возле Нацмузея, доставлен в Московское РУВД
 
40
Гендик Василий Николаевич Жодино ИВС Жодино  
41
Головко Илья Александрович Минск Из Московского РУВД повезли в Жодино  
42
Голубовский Андрей Михайлович Минск
Из Первомайского РУВД отправлен в Жодино
 
43
Голубовский Юрий Михайлович Минск
Из Первомайского РУВД отправлен в Жодино
 
44
Гриб Александр Викторович Минск Доставлен в Октябрьское РУВД  
45
Гриб Анастасия Владимировна Минск Доставлен в Октябрьское РУВД  
46
Гришин Иван Евгеньевич Жодино
Жодинский ГОВД, задержан до суда по ст. 23.34 КоАП
 
47
Гришко Алексей Николаевич Светлогорск    
48
Гулидов Иван Константинович Минск
Задержан возле кин-ра "Ракета", доставлен на Окрестина
 
49
Гунич Григорий Минск
Задержан в районе метро "Партизанская", доставлен на Окрестина
 
50
Даниленко Кирилл Игоревич Минск
Задержан на Партизанском проспекте, ЦИП Окрестина
 
51
Дегтев Сергей Минск ЦИП Окрестина  
52
Демченко Вячеслав Евгеньевич Минск Доставлен в Советское РУВД  
53
Дикун Андрей Александрович Минск ЦИП Окрестина  
54
Длусский Валерий Валерьевич Минск Московское РУВД  
55
Дмитриев О. А. Минск Задержан возле Нацмузея, ЦИП  
56
Дорофеев Михаил Георгиевич Минск    
57
Дорофеев Тимофей Михайлович Минск    
58
Дроздовский Антон Павлович Минск ЦИП Окрестина  
59
Дубовик Иван Минск Доставлен на Окрестина  
60
Евстигнеев Пётр Светлогорск Задержан на акции Школьник, 11 класс
61
Ерофеев Глеб Юрьевич Гомель    
62
Жуковский Александр Павлович Минск
Задержан на улице Ленина, из Партизанского РУВД повезли в Жодино
 
63
Заворошкин Сергей Владимирович Минск    
64
Застенский Кирилл Минск
Задержан возле Нацмузея, ЦИП на Окрестина
 
65
Земин Александр Михайлович Минск ЦИП Окрестина  
66
Зинкевич Денис Леонидович Минск Доставлен в Советское РУВД  
67
Зубеня Даниил Витальевич Минск Доставлен в Советское РУВД  
68
Иванов Глеб Иванович Минск Из Московского РУВД повезли в Жодино  
69
Иванов Д. А. Минск Задержан возле Нацмузея  
70
Иванчиков Алексей Гомель    
71
Ильин Иван Александрович Минск    
72
Исаева Виктория Михайловна Минск Задержана на остановке "Крупской"  
73
Кабанькова Анастасия Николаевна Минск ЦИП Окрестина  
74
Каноник Евгений Васильевич Минск
Задержан на улице Октябрьской, из Партизанского РУВД повезли в Жодино
 
75
Карпович Денис Андреевич Минск
Задержан возле кин-ра "Ракета", ЦИП Окрестина
 
76
Касабуко Василий Николаевич Минск Повезли в Жодино  
77
Кашпар Дарья Максимовна Минск Доставлен во Фрунзенское РУВД  
78
Князюк Егор Минск
Задержан на Партизанском проспекте, доставлен во Фрунзенское РУВД
 
79
Ковганов Алексей Анатольевич Минск
Из Ленинского РУВД доставлен в ЦИП на Окрестина
 
80
Кожушко Владимир Петрович Брест    
81
Кожушко Светлана Леонидовна Брест    
82
Козлов Алексей Сергеевич Жодино Жодинский ГОВД  
83
Козловский Евгений Витальевич Минск Повезли в Жодино  
84
Коколо Вячеслав Новогрудок Увезли в Дятловский ИВС  
85
Колдачёв Вячеслав Андреевич Минск    
86
Коледа Иван Иосифович Минск ЦИП Окрестина  
87
Конащук Виталий Олегович Минск Задержан на улице Октябрьской  
88
Корчаго Глеб Эдуардович Минск Повезли в Жодино  
89
Коршак Егор Николаевич Минск ЦИП Окрестина  
90
Косынюк Виктор Минск Отпустили из Октябрьского РОВД  
91
Кравцов Андрей Владимирович Минск
Задержан между станциями метро Октябрьская и Первомайская, повезли в Жодино
 
92
Кравченко Илья Александрович Жодино    
93
Кражевский Роман Брест    
94
Красовский Александр Минск Доставлен в Советское РУВД  
95
Крашевский Роман Брест Доставлен в Заводское РУВД  
96
Кривонос Александр Анатольевич Минск ЦИП Окрестина  
97
Кристина Светлогорск Задержана на акции Фамилия устанавливается
98
Крицкий Сергей Павлович Минск Московское РУВД  
99
Кричко Алексей Александрович Минск Доставлен в Советское РУВД  
100
Круглик Антон Эдуардович Минск Доставлен в Советское РУВД  
101
Крупин Андрей Минск ЦИП Окрестина  
102
Кузмич Александр Леонидович Минск    
103
Кузьменков Артем Сергеевич Минск Задержан около мотовело  
104
Кузьмич Александр Леонидович Минск    
105
Кукс Евгений Александрович Сморгонь Доставлен в Сморгонский РОВД  
106
Кукушкин Андрей Владимирович Минск Доставлен в Советское РУВД  
107
Кулакова Марина Александровна Гомель    
108
Кунцевич Антон Николаевич Минск ЦИП Окрестина  
109
Курьянович Сергей Михайлович Минск    
110
Кучинский Виктор Иванович Минск Задержан на улице Октябрьской
Досматривали рюкзак, в автозаке уложили лицом в пол
111
Кучко Елена Брест    
112
Лебедев Артем Александрович Минск Доставлен во Фрунзенское РУВД  
113
Лебедев Сергей Владимирович Минск
Задержан на улице Тростенецкой, ЦИП Окрестина
 
114
Лебенчук Алесь Минск
Доставлен в Заводское РУВД по ст. 23.4 КоАП, ЦИП Окрестина
Журналист, сотрудничает с "Белсат"
115
Леничек Олимпиада Константиновна
Минск Выпустили из Центрального РУВД  
116
Лобко Виктор Брест Ленинский РАУС  
117
Локеева Ольга Минск
Из Ленинского РУВД доставлен в ЦИП на Окрестина
 
118
Лосев Виталий Николаевич Минск Доставлен в Октябрьское РУВД  
119
Лучин Денис Светлогорск Задержан на акции  
120
Лысенко Инна Валерьевна Минск ЦИП Окрестина  
121
Любенчук Александр Минск Доставлен в Октябрьский РУВД Журналист
122
Люлькович Семён Юрьевич Брест    
123
Ляшкевич Ольга Минск Ленинское РУВД, ЦИП Окрестина  
124
Майоров Артём Минск
Задержан возле "Динамо", доставлен в Октябрьское РУВД
Журналист "Белорусы и Рынок"
125
Макаревич Александр Дмитриевич Минск Задержан на Партизанском проспекте  
126
Макарков Иван Минск Московское РУВД. ИВС Окрестино  
127
Макарычев Алексей Минск ЦИП Окрестина  
128
Малиновский Роман Минск ЦИП Окрестина  
129
Манцевич Сергей Васильевич Минск ЦИП Окрестина  
130
Марамзин Александр Минск Доставлен в Октябрьское РОВД  
131
Маркевич Александр Олегович Минск Повезли в Жодино  
132
Маруга Игорь Александрович Минск    
133
Маслюкова Елена Светлогорск
Забрали в РОВД в качестве свидетельницы, отпущена
Правозащитница "Весны"
134
Матович Андрей Иванович Минск
Задержан в начале Партизанского проспекта, доставлен на Окрестина
Силовики использовали газ
135
Матюш Андрей Игоревич Минск    
136
Минченко Дмитрий Леонидович Минск
Задержан на ул. Октябрьской, увезли на Жодино
 
137
Мирский Донат Андреевич Минск    
138
Михайлов Павел Михайлович Минск    
139
Мороз Алексей Сморгонь    
140
Мостовой Дмитрий Дмитриевич Минск Московское РУВД  
141
Мышковец Ирина Николаевна Минск
Из Ленинского РУВД доставлен в ЦИП на Окрестина
 
142
Мясников Георгий Александрович Фаниполь Доставлен в Октябрьское РУВД  
143
Наталья и Дмитрий Светлогорск Задержаны на акции Супруги, фамилия устанавливается
144
Нилович Дмитрий Александрович Минск ЦИП Окрестина  
145
Новик Дмитрий Николаевич Минск Повезли в Жодино  
146
Новиков Александр Минск
Задержан на Партизанском проспекте, доставлен во Фрунзенское РОВД
 
147
Одинец Александр Минск Из Ленинского РУВД повезли в Жодино  
148
Павел Александрович Минск
Задержан на Притыцкого около 21:00, находится во Фрунзенском РУВД
 
149
Павлюкевич Павел Владимирович Минск Доставлен во Фрунзенское РУВД  
150
Парамонов Григорий Минск Отпустили Несовершеннолетний
151
Парашенков Александр Андреевич Минск
Задержан на Партизанском проспекте, доставлен во Фрунзенское РУВД
 
152
Пархоменко Александр Николаевич Минск
Из Ленинского РУВД доставлен в ЦИП на Окрестина
 
153
Пашкевич Виталий Эдуардович Минск
Задержан в Green City на Притыцкого, Фрунзенское РУВД
 
154
Петрушеня Павел Александрович Минск
Задержан на Партизанском проспекте, из Московского РУВД повезли в Жодино
 
155
Пилипович Алексей Францевич Минск Задержан на Партизанском проспекте  
156
Писарик Андрей Иванович Минск Доставлен в Советское РУВД  
157
Плисов Данила Витебск   Несовершеннолетний
158
Побудей Сергей Александрович Минск ЦИП Окрестина  
159
Погодский Андрей Минск Доставлен на Окрестина  
160
Подлужный Антон Игоревич Минск ЦИП Окрестина Велосипедист
161
Подобед Владимир Владимирович Минск    
162
Покровский Андрей Дмитриевич Минск
Доставлен в Партизанское РУВД, составлен протокол, повезли в Жодино
 
163
Полиповей Алексей Францевич Минск Доставлен на Окрестина  
164
Попков Андрей Сергеевич Минск Доставлен в Первомайское РОВД  
165
Поршак Егор Николаевич Минск Задержан возле Белмедпрепарты  
166
Поскробко Дмитрий Михайлович Минск
Задержан на Партизанском проспекте, доставлен на Окрестина
 
167
Пранкевич Ольга Васильевна Гомель    
168
Птицкий Максим Минск Из Московского РУВД повезли в Жодино  
169
Пылинский Евгений Николаевич Новополоцк Новополоцкое ГОВД  
170
Рагуля Вячеслав Иванович Минск
Из Ленинского РУВД доставлен в ЦИП на Окрестина
 
171
Радевич Людмила Васильевна Новогрудок Отпустили с протоколом  
172
Радомский Вадим Алексеевич Минск Доставлен в Октябрьское РУВД  
173
Развадовский Денис Викторович Минск    
174
Разумовский Игорь Брест    
175
Рахман Николай Владиславович Минск
Задержан на Партизанском проспекте, ЦИП Окрестина
 
176
Ротько Александр Валерьевич Минск ЦИП Окрестина  
177
Рощинская Алла Минск    
178
Рубель Вадим Валерьевич Минск ЦИП Окрестина Велосипедист
179
Румчик Иван Минск
Задержан на Партизанском проспекте, ЦИП на Окрестина
 
180
Русавук Артём Викторович Минск ЦИП Окрестина  
181
Рыболтовский Д. С. Минск
Задержан на Притыцкого около 21:00, находится во Фрунзенском РУВД
 
182
Савенок Илья Леонидович Минск Задержан на улице Октябрьской  
183
Савошинский Алексей Владимирович
Минск    
184
Садко Степан Минск ЦИП Окрестина  
185
Садовников Павел Игоревич Минск Задержан на улице Октябрьской  
186
Сайко Андрей Владимирович Минск Доставлен в Советское РУВД  
187
Саланицкий Андрей Владимирович Минск Повезли в Жодино  
188
Саросенко Денис Владимирович Минск
Задержан на Партизанском проспекте, доставлен на Окрестина
 
189
Саченко Роман Викторович Минск    
190
Светлов Юрий Брониславович Минск ЦИП Окрестина  
191
Седун Евгений Анатольевич Минск    
192
Сеюр Торялай Закрияевич Минск
Задержан в районе Серебрянки, ЦИП Окрестина
 
193
Сиберков Денис Минск Из Ленинского РУВД отпущен Несовершеннолетний
194
Сидько Андрей Анатольевич Минск    
195
Слепухин Валерий Гомель    
196
Слепцов Дмитрий Минск
Задержан на Партизанском проспекте, Московское РУВД
 
197
Соловьев Глеб Евгеньевич Минск    
198
Стасюлевич Андрей Янович Минск
Задержан на Партизанском проспекте, повезли в Жодино
 
199
Сугако Илья Дмитриевич Минск
Задержан на Партизанском проспекте, доставлен во Фрунзенское РУВД
 
200
Сугонякин Кирилл Васильевич Минск Доставлен в ИВС на Окрестина  
201
Судиловский Александр Минск Из Московского РУВД повезли в Жодино  
202
Сухаверхова Евгения Дзержинск
Из Дзержинского РОВД отпустили с предупреждением
 
203
Тарасик Дмитрий Олегович Минск Из Московского РУВД повезли в Жодино  
204
Терентьева Станислава Сергеевна Витебск Доставили в Октябрьское РОВД Витебска  
205
Трацевский Илья Сергееви Минск
Задержан возле велозавода, ЦИП на Окрестина
 
206
Трифаненко Алексей Минск Из Ленинского РУВД отпущен Несовершеннолетний
207
Троянович Евгений Минск
Из Ленинского РУВД доставлен в ЦИП на Окрестина
 
208
Трубило Сергей Алексеевич Минск
Задержан около велозавода, Московское РУВД
 
209
Туровец Ангелина Минск    
210
Турцевич Игорь Олегович Минск Доставлен в Октябрьское РУВД  
211
Феокистов Дмитрий Минск Доставлен в ИВС на Окрестина  
212
Фесько Ярослав Николаевич Минск ЦИП Окрестина  
213
Фещенко Денис Минск ЦИП Окрестина  
214
Филипенко Денис Петрович Минск
Задержан на Партизанском проспекте, ЦИП на Окрестина
 
215
Филиппов Сергей Минск Повезли в Жодино  
216
Хитро Ксения Игоревна Минск
Задержана между станциями метро Октябрьская и Первомайская, из Московского РУВД повезли в Жодино
 
217
Хлебец Максим Брест Задержан на 72 часа Внештатный журналист "Брестской газеты"
218
Хроль Александр Анатольевич Минск ЦИП Окрестина  
219
Хрущ Илья Минск
Из Ленинского РУВД доставлен в ЦИП на Окрестина
 
220
Червинский Богуслав Брест    
221
Черторицкий Дмитрий Юрьевич Минск Задержан на улице Комсомольской  
222
Чиженок Герман Георгиевич Минск Из Партизанского РУВД повезли в Жодино  
223
Чистов Владислав Минск    
224
Чмель Роман Брест Задержан на 72 часа Фотограф "Бинокля" и "Брестской газеты"
225
Шабанов Евгений Дмитриевич Минск Доставлен во Фрунзенское РУВД  
226
Шавель Александр Львович Минск
Задержан на остановке "Кулешова", доставлен в Ленинское РУВД, ЦИП Окрестина
 
227
Шатило Антон Минск
Из Ленинского РУВД доставлен в ЦИП на Окрестина
 
228
Швайко Анжелика Ивановна Минск    
229
Шепко Максим Минск Повезли в Жодино  
230
Шилак Ольга Минск
Задержана на Партизанском пр-те, доставлена во Фрунзенское РОВД
 
231
Шилковский Петр Михайлович Минск Задержан на улице Обойной  
232
Шилов Егор Игоревич Минск Из Ленинского РУВД повезли в Жодино  
233
Шинкевич Андрей Алексеевич Минск Доставлен в Октябрьское РУВД  
234
Широчин Никита Вадимович Минск
Доставлен в Заводское РУВД, повезли в Жодино
 
235
Шишакова Екатерина Михайловна Минск
Задержана возле Белмедпрепарты, ЦИП Окрестина
 
236
Шишко Анастасия Васильевна Минск ЦИП Окрестина  
237
Шкантов Алексей Валерьевич Минск Из Партизанского РУВД повезли в Жодино  
238
Шумакович Алексей Владимирович Минск
Из Ленинского РУВД доставлен в ЦИП на Окрестина
 
239
Щемелев Александр Минск Задержан в районе Якуба Колоса  
240
Щуревич Андрей Михайлович Минск Доставлен во Фрунзенское РУВД, Жодино  
241
Яковшин Юрий Евгеньевич Минск ЦИП Окрестина  
242
Якшук Александр Минск    
243
Малашонок Кристина Светлогорск Дома провели обыск  
244
Демешко Юрий Брест    
245
Самусенко Игорь Геннадьевич Минск    
246
Хомяков Игорь Валерьевич

Минск

 

 

http://spring96.org/be/news/100011

Відэа

праваабарончыя сайты