Навіны

Затрыманыя на Гарадзеншчыне 15 лістапада (абнаўляецца)

На Гарадзеншчыне працягваюцца затрыманні мірных пратэстоўцаў у розных гарадах. 15 лістапада на маршах памяці забітага Рамана Бандарэнкі былі затрыманыя дзясяткі людзей. Некаторых з іх завезлі ў ізалятар на Гая, частку людзей змясцілі ў турму па вуліцы Кірава-1, а яшчэ частку затрыманых завезлі ажно ў ізалятар Слоніма. 16 лістапада павінны былі адбывацца суды, адна вядома, што толькі з Кірава выпусцілі ў другоцй палове дня 11 чалавек. На вечар 16 лістапада маюцца такія звесткі:

У Гародні былі затрыманыя:

Александровіч Сяргей

Аўсіевіч Андрэй

Бабарыка Дзяніс

Бажуткіна Галіна

Баліцкі - штраф 5 базавых

Бандарчык Уладзіслаў

Басько - пратакол на дапрацоўку

Белаокі Алег

Бех Юрый - штраф 40 базавых

Біліда Віталь - штраф 5 базавых

Бобашаў С.Г. - штраф 5 базавых

Бонда Ігар

Бужынская Ірына - штраф 5 базавых

Бузук Яўген

Бяліцкі Аляксандр

Бяліцкі Андрэй

Валадзько Віталь - штраф 5 базавых 

Віхарава Алена

Воўчак Ігар - штраф 30 базавых

Вяткін Віктар - штраф 5 базавых

Гадзяеў Сяргей

Галаўко Аляксандр - штраф 10 базавых

Галаўко Павел

Гаўронік Павел

Горбач Аляксандр

Дабравольскі Юрый

Дадачкін Дзмітрый - завезены ў ІЧУ Слоніма

Дзягель Сяргей

Дзянісік Леанід

Дзяшко Дзяніс

Дмухоўскі Эдвард - засуджаны да 10 сутак арышту

Домрачаў Сяргей

Дунчык Андрэй - завезены ў ІЧУ Слоніма

Емельянчык Андрэй

Ёрш Мікалай - штраф 5 базавых

Журун Ігар - штраф 5 базавых

Жылінскі Віталь

Занько Андрэй

Зубрыцкі Павел - пратакол на дапрацоўку

Ільчанка Віялета

Казлоўскі Эдуард

Каламейчанка Андрэй

Каленчыц Мікалай - штраф 5 базавых

Капцевіч Наталля

Колб Сяргей

Кубліцкі Максім

Куваннікава Жанна

Кунцэвіч Міхаіл

Купа Таццяна

Лісюцін Мар'ян

Ломаў Андрэй - штраф 10 базавых

Ляшкевіч Вольга

Ляшкевіч Ганна

Малашчанка Юлія

Маркевіч Аляксандр - завезены ў ІЧУ Слоніма

Маркушэўская Марына

Масальскі Дзмітрый

Модзін Аляксандр

Найдзёнава Вольга

Новак Уладзімір

Палубочка Аляксандр

Палякоў Аляксандр - пратакол на дапрацоўку

Папаратны Іван

Папеня Ігар - пратакол на дапрацоўку

Пачобут - штраф 10 базавых

Пашкель Дзмітрый

Петушок Павел

Піскун Ілья

Прудко Антон

Размысловіч - пратакол на дапрацоўку

Рашэўскі Дзмітрый

Рум Аляксандр

Русецкі Дзмітрый

Рыбалка Аляксей - штраф 10 базавых

Рэвера А.Д. - штраф 5 базавых

Рэер Людміла

Рэер Сяргей - завезены ў ІЧУ Слоніма

Рэйзман Аляксандр

Сабіраў Максім - штраф 5 базавых

Садоўскі Андрэй - папярэджанне

Сакалоўскі Антон

Сарокін Даніла

Семяновіч Сяргей - штраф 10 базавых

Сідр Вадзім

Смірноў Раман

Сопач Сяргей

Станкевіч - штраф 5 базавых

Сухоцкі Юрый

Сцепаненка Аляксандр

Топач Сяргей

Халодны Максім

Халько Аляксандр

Хацук Дзяніс

Хлебавец Юрый - штраф 25 базавых, суд быў у Слоніме

Хмяльніцкі Ігар

Цыдзік Генрых - штраф 20 базавых

Чайчыц Уладзімір - пратакол на дапрацоўку

Шатэрнік Уладзімір - штраф 10 базавых

Швайбовіч Паліна

Шмурай Яўген - штраф 5 базавых 

Шычко Віталь

У Наваградку:

Буйко Уладзімір

Кокаш Алег - 8 сутак арышту

Лаўрушчык Сяргей

Мацкевіч Віктар

Падліпскі Алег

Солтан Дзмітрый - 8 сутак арышту

Трафімік Ірына

Чашэйка Віталь - штраф 20 базавых

Чура Яўген - штраф 10 базавых

У Іўі:

Буцько Пётр

Самакар Уладзімір

15.11.2020

Відэа

праваабарончыя сайты